Organizator:

Lubelskie Spotkania Seniorów LUBSENIOR dobiegają końca!

Podziel się

Trwa 3 dzień Lubelskich Spotkań Seniorów LUBSENIOR!

Pierwsza edycja Lubelskich Spotkań Seniorów LUBSENIOR powoli dobiega końca. Były to niezwykle intensywne trzy dni podczas, których nie zabrakło poważnych tematów, rozmów, warsztatów, dobrej kawy i świetnej zabawy. Swoją ofertę dla seniorów zaprezentowało blisko 90 firm, organizacji i instytucji.

 

Można było zasięgnąć porad prawnych, porozmawiać z funkcjonariuszami policji, straży miejskiej a także straży pożarnej. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie seniora w przestrzeni publicznej. O tym jak nie dać się oszukać i w jaki sposób przeciwdziałać próbom wyłudzenia. pokazywaliśmy jak nowe technologie pomagają seniorom w życiu codziennym.

 

Lubelska Szkoła SuperBabci i SuperDziadka pokazywała jak w prosty sposób wykonać pluszowe przytulanki. Chór Bello Canto zachwycił widzów swoim występem, a Sławiniacy i Lubelskie Stowarzyszenie Aktywności Międzypokoleniowej MAKI pokazali, że folklor jest w nas i jak pięknie potrafimy się bawić z muzyką ludową. Lubelskie Czaderki pokazały, że mają tę moc by wzbudzać oklaski na stojąco. Zespół FLOW pokazał, że styl to ich drugie imię!

 

Na scenie nie zabrakło także artystów wielkiego formatu. Halina Frąckowiak przyciągnęła do Targów Lublin tłumy Lublinian, którzy wtórowali jej w największych przebojach. Łukasz Jemioła i Urszula Czerniak zaprezentowali repertuar retro, bawiąc lubelską publiczność i wychodząc na liczne bisy. Dariusz Tokarzewski zaprezentował nie tylko swój autorski materiał. Mogliśmy także posłuchać pięknych utworów grupy VOX! Soliści Teatru Muzycznego w Lublinie zabrali nas w sentymentalną podróż po filmowej piosence. 

 

Lubelskie Spotkania Seniorów LUBSENIOR to wspólna inicjatywa Targów Lublin S.A. oraz Urzędu Miasta Lublin.