Organizator:

„Naszym Seniorom na Święta”

09.12.2020 12:00:00

Podziel się

„Naszym Seniorom na Święta” to akcja społeczna organizowana z inicjatywy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie we współpracy ze środowiskiem Klastra Lubelska Medycyna.

Naszym Seniorom na Święta” to akcja społeczna organizowana z inicjatywy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie we współpracy ze środowiskiem Klastra Lubelska Medycyna, którego UMCS – podobnie jak i inne lubelskie uczelnie – jest aktywnym członkiem. Akcja ma na celu zbiórkę trwałej żywności, środków higieny osobistej oraz drobnych upominków, które zostaną przekazane seniorom znajdującym się w domach pomocy społecznej w Lublinie.

 

 

Mając na uwadze aktualnie panującą sytuację epidemiczną, brak możliwości bezpiecznego przemieszczania się seniorów ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem, ograniczony kontakt z innymi osobami (w tym najbliższymi) i w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, postanowiliśmy być bliżej osób starszych. Niech drobne upominki, które dla nich przygotujemy, będą wyrazem naszej sympatii i troski.

Nasi wolontariusze przekażą wszystkie zebrane artykuły domom pomocy społecznej z Lublina. Zależy nam na każdej, nawet najmniejszej ilości darów, dzięki czemu będziemy mogli przygotować większą liczbę paczek.

 

Miejsce zbiórki: budynek Rektoratu UMCS (parter)

Czas akcji: zbiórka trwa do 8 stycznia 2021 r.

 

Co zbieramy: trwała żywność typu – konserwy najlepiej w małych puszkach (np. tuńczyk, pasztet drobiowy lub mięsne), ciastka pakowane, czekolady, cukierki np. owocowe, ziołowe, miętowe, przekąski słone (paluszki, krakersy), herbaty różne, kawa zbożowa, kawa naturalna, soki naturalne niesłodzone, ciasteczka maślane, biszkopty, galaretki, kisiele, zdrowe przekąski, ciepłe skarpety, książki, kosmetyki (kremy nawilżające, szampony, płyny do kąpieli), mięciutkie koce, może nawet świąteczne milutkie misie-przytulanki.

 

 

W ramach akcji chcielibyśmy również zachęcić studentów UMCS oraz wszystkich zainteresowanych, aby w ramach wolontariatu aktywnie włączyli się w pomoc pensjonariuszom także w formie telespotkań (rozmów telefonicznych).

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do rejestrowania się przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie

https://www.umcs.pl/pl/enqForm,telewolontariat-umcs-seniorom,711.html

W razie pytań dotyczących akcji prosimy o bezpośredni kontakt z p. Wirginią Gieryng, tel.: 81 537 55 40, e-mail: wirginia.gieryng@umcs.pl