Organizator:

Trwają Lubelskie Spotkania Seniorów LUBSENIOR!

Podziel się

Trwa pierwsza edycja Lubelskich Spotkań Seniorów LUBSENIOR! Jest to zupełnie nowy projekt skierowany do seniorów, ich rodzin, opiekunów i rehabilitantów. Wydarzenie jest współorganizowane przez Targi Lublin S.A. oraz Urząd Miasta Lublin. Celem spotkania jest pokazanie, że człowiek dojrzały może żyć w godnych warunkach, cieszyć się dobrym zdrowiem, być darzonym powszechnym szacunkiem, czuć się bezpiecznie, aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym oraz realizować swoje zainteresowania i pasje.

 

Seniorze bądź bezpieczny!

 

Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego też warto zastanowić się jak uchronić osoby starsze przed oszustami i wszelkimi zagrożeniami jakie czyhają na nie w życiu codziennym. Lubelskie Spotkania Seniorów rozpoczną się debatą na temat bezpieczeństwa. Wśród poruszonych tematów znajdą się: umowy przez telefon, usługi o podwyższonej płatności, przemoc w rodzinie, oszustwa finansowe, bezpieczeństwo na drodze, zatrucia czadem i wiele innych aspektów wpływających na bezpieczeństwo seniora i jego rodziny.

 

W zdrowym ciele zdrowy duch

 

Na uczestników Lubelskich Spotkań Seniorów Lubsenior czeka wiele medycznych propozycji. Będzie można wykonać bezpłatne badania słuchu, zmierzyć ciśnienie, poziom cukru we krwi, zmierzyć BMI. Nie zabraknie porad medycznych z zakresu samobadania piersi. Podczas wydarzenia będzie można zapisać się na mammografię i cytologię.  Porad udzielą także stomatolodzy, protetycy, gastroenterolodzy i onkolodzy. Warto odwiedzić także stoisko narodowego Funduszu Zdrowia i uzyskać informacje na temat programów skierowanych do seniorów.

 

Koncerty, występy, konkursy i… dancing!

 

Lubelskie Spotkania Seniorów LUBSENIOR to także dobra zabawa! Na scenie wystąpią zespoły i grupy działające na terenie Lublina. Nie zabraknie także zaproszonych gwiazd estrady! 25 października o godzinie 16:00 zapraszamy na koncert Gościa Specjalnego znanej i cenionej piosenkarki Haliny Frąckowiak. W sobotę z autorskim koncertem wystąpi Dariusz Tokarzewski – członek Zespołu VOX!  Będziemy mogli wysłuchać także koncertu młodego artysty – Łukasza Jemioły. W sobotę 26 października warto zabrać ze sobą wygodne buty, bo czeka nas nie lada dancing z Zespołem Pasjonatta!

 

25 października 2019 (piątek)   godz. 10:00 – 17:00

26 października 2019 (sobota)  godz. 10:00 – 17:00

27 października (niedziela)  godz. 10:00 – 16:00

 

Targi Lublin S.A., Ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin, Hala A