Organizator:

W Lublinie odbyły się Lubelskie Spotkania Seniorów Lubsenior

Podziel się

Lubelskie Spotkania Seniorów LUBSENIOR przeszły do historii. Dziękujemy wszystkim za udział w pierwszej edycji wydarzenia.

W dniach 25 - 27 października  2019 roku w Tragach Lublin odbyła się pierwsza edycja Lubelskich Spotkań Seniorów Lubsenior. Była to wspólna inicjatywa Targów Lublin S.A. oraz Gminy Lublin. Podczas trzech niezwykle intensywnych dni nie zabrakło poważnych rozmów na temat bezpieczeństwa seniorów, prelekcji na temat zdrowia, profilaktyki, pierwszej pomocy i programów pomocowych. Był to także czas dobrej zabawy, pasjonujących rozmów i miłych wspomnień. Swoją ofertę zaprezentowało blisko 90 firm, organizacji i instytucji.

 

Uczestnicy Lubelskich Spotkań Seniorów LUBSENIOR mogli zasięgnąć porad prawnych, porozmawiać z funkcjonariuszami policji, straży miejskiej a także straży pożarnej. Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych udzielali porad z zakresu emerytur, rent i programów pomocowych. Powiatowy Urząd Pracy i Miejski Urząd Pracy w Lublinie zaprezentowały także propozycje zatrudnienia po 50 roku życia. Uczestnicy spotkania mogli także zasięgnąć  porad pracowników Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie seniora w przestrzeni publicznej, o tym jak nie dać się oszukać i w jaki sposób przeciwdziałać próbom wyłudzenia. Zaproszenie goście pokazali w jaki sposób nowe technologie mogą pomóc seniorom w życiu codziennym.

 

Bogatą ofertę dla seniorów zaprezentowali wystawcy z całej Polski. Można było zapoznać się z ofertami polskich sanatoriów, ale także z ukraińską ofertą turnusów rehabilitacyjnych. Swoją ofertę zaprezentowały domy opieki społecznej, domy opieki dziennej, biura podróży, producenci wózków inwalidzkich, aparatów słuchowych czy teleopasek oraz kosmetyków do cery dojrzałej.

 

Lubelscy seniorzy mogli także skorzystać z bezpłatnych badań wzroku, słuchu, pomiaru cukru, tkanki tłuszczowej czy BMI. Porad udzielali także lekarze kardiolodzy, ortopedzi, endokrynolodzy, gastrolodzy  i reumatolodzy. Nie zabrakło porad z zakresu stomatologii, samobadania piersi, suplementacji czy zdrowego żywienia.

 

Lubelska Szkoła SuperBabci i SuperDziadka pokazywała jak w prosty sposób wykonać pluszowe zabawki. Chór Bello Canto zachwycił widzów swoim występem, a Sławiniacy i Lubelskie Stowarzyszenie Aktywności Międzypokoleniowej MAKI pokazali, że zabawa przy muzyce ludowej jest pasjonująca w każdym wieku! Lubelskie Czaderki udowodniły, że mają tę moc by wzbudzać oklaski na stojąco, zespół FLOW pokazał, że styl to ich drugie imię!

 

Niedzielna scena bez wątpienia należała do programu Metamorfozy 60 +. Modelki i modele z gracją prezentowali najnowsze kolekcje polskich projektantów mody, a przy tym pokazali, że po 60-tce też można ubrać się modnie, kolorowo i wygodnie. Prezentowane były zarówno stylizacje codziennie i odświętne. Specjaliści doradzali jak poprawnie wykonać makijaż cery dojrzałej oraz jak samemu w domu wystylizować włosy za pomocą kilku prostych, fryzjerskich sztuczek.

 

Na scenie nie zabrakło także artystów wielkiego formatu. Halina Frąckowiak przyciągnęła do Targów Lublin tłumy fanów, którzy wspólnie śpiewali jej największe przeboje. Łukasz Jemioła i Urszula Czerniak zaprezentowali repertuar retro, bawiąc lubelską publiczność i wychodząc na liczne bisy. Dariusz Tokarzewski zaprezentował nie tylko swój autorski materiał, mogliśmy także posłuchać pięknych utworów z repertuaru grupy VOX! Soliści Teatru Muzycznego w Lublinie zabrali nas w sentymentalną podróż po filmowej piosence. 

 

Swoją ofertę dla seniorów zaprezentowało blisko 90 firm, organizacji i instytucji. Podczas trzech dni Targi Lublin odwiedziło ponad 3700 osób.