Organizator:

Seniorze, poznaj LUBSENIOR i jego atrakcje!

Zdrowie

Zdrowie

Seniorze zadbaj o swoje zdrowie!
W zdrowym ciele zdrowy duch! I tego kochani seniorzy zdecydowanie się TRZYMAJMY! Podczas Lubelskich Spotkań Seniorów LUBSENIOR można zadbać o swoje zdrowie, wykonać podstawowe badania lekarskie zupełnie za darmo, a także skorzystać z porad lekarza specjalisty w specjalnie przygotowanym gabinecie. Seniorzy zdobędą także wiedzę o e-receptach czy lekach 75+. Swoją ofertę zaprezentują sanatoria, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacji. Nie zabraknie także różnych suplementów, farmaceutyków i naturalnych środków, które wspomogą zdrowie i witalność seniorów. Podczas spotkania dowiecie się także o bezpłatnym transporcie chorych.

Występy i koncerty

Występy i koncerty

Seniorze czas na dobrą zabawę!
Lubelskie Spotkania Seniorów LUBSENIOR to także czas na dobrą i niezapomnianą zabawę! Podczas wydarzenia nie zabraknie występów grup tanecznych, chórów oraz grup teatralnych, w których występują seniorzy. To także występy wnucząt, którzy w tym dniu chcą podzielić się swoją pasją z najukochańszymi dziadkami. To także koncerty zaproszonych gwiazd! Podczas pierwszej edycji na scenie wystąpili: Halina Frąckowiak, Dariusz Tokarzewski, Łukasz Jemioła i soliści Teatru Muzycznego w Lublinie: Małgorzata Rapa i i Jakub Gąska!

Hobby i pasje

Hobby i pasje

Seniorze realizuj swoją pasję!
Jesień życia może być pełna ciekawych i zupełnie nowych przygód? Zdecydowanie TAK! Pozwól sobie na realizację swoich pasji! W końcu masz czas dla siebie, dlatego odwagi. Zrób coś na co zawsze miałeś ochotę! Wsiądź na rower, szydełkuj, szyj zabawki, klej modele samolotów, maluj obrazy, a może zostań blogerem lub silver influencerem. Podziel się swoją pasją z sąsiadem, koleżanką, wnukiem oraz z innymi użytkownikami internetu. Świat czeka na Ciebie! A jeśli nie wiesz jak zacząć to przyjdź na Lubelskie Spotkania Seniorów LUBSENIOR i poznaj możliwości rozwoju swoich pasji. U nas na pewni znajdziesz coś dla siebie!

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Seniorze poczuj się bezpiecznie!
Czy wiesz, że poczucie bezpieczeństwa wpływa także na nasze zdrowie. Podczas Lubelskich Spotkań Seniorów LUBSENIOR duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo naszych seniorów. Podczas spotkania obecni są funkcjonariusze straży miejskiej, policji, straży pożarnej a także ratownicy medyczni, psychologowie, prawnicy i przedstawiciele telefonu zaufania. Mówimy o tym jak zachować ostrożność i nie dać się oszukać oraz do kogo się zgłosić jeśli niestety dojdzie do oszustwa seniora, wyłudzeń i kradzieży. To okazja, aby porozmawiać z funkcjonariuszami, uzyskać poradę prawną czy psychologiczną, a także wziąć udział w wielu panelach dyskusyjnych i prelekcjach poświęconych bezpieczeństwu.

Usługi dla seniorów

Usługi dla seniorów

Seniorze daj sobie pomóc!
Wiele instytucji jest otwarta na niesienie pomocy seniorom. Wśród nich znajdują się ośrodki świadczące pomoc dzienną i całodobową dla seniorów, hospicja czy domy pomocy społecznej. Podczas spotkania będzie można uzyskać informacje na temat pomocy dla seniorów, poznać oferty opieki domowej, a także dowiedzieć się o programach senioralnych takich jak Karta Seniora. Podczas spotkania seniorzy poznają także instytucje świadczące wolontariat na rzecz seniorów - uczelnie, centra medyczne, jadłodajnie a także instytucje przykościelne.